Rovaniemi központjától 2 km-re Hotel*** ízlésesen berendezett 2-, illetve 3-4 ágyas családi szobákban, fürdő/WC, hajszárító, TV, hűtőszekrény, wifi. A szállodához ingyenesen használható úszómedence és fitnesz terem is tartozik.
Svédasztalos reggeli és fakultatív svédasztalos vacsora
Ételintoleranciát (glutén, laktóz, tejfehérje, stb.), vegetáriánus vagy bármilyen speciális étrendet, kérjük jelezni irodánknak legkésőbb az út indulása előtt 5 munkanappal!
Az Austrian Airlines légitársaság menetrendszerinti közvetlen repülőjárattal Bécs-Rovaniemi-Bécs útvonalon.
Tervezett menetrend:
2027.02.20. Bécs-Rovaniemi 10:15-14:30
2027.02.24. Rovaniemi-Bécs 15:30-17:45
Veszprém, Márkó, Bánd, Herend, Városlőd, Bakonygyepes, Devecser, Jánosháza, Sárvár, Szombathely
Lappföld a világ egyik legkülönlegesebb vidéke, amely Észak-Európában terül el. A hóval borított tájak, a végtelen fenyvesek és a csendes, érintetlen természet igazi téli mesevilágot teremt. Ez a régió híres a lenyűgöző északi fényről, amely a sötét téli égbolton zöld, lila és rózsaszín árnyalatokban táncol. Sokan azért látogatnak ide, hogy saját szemükkel csodálhassák meg ezt a ritka természeti jelenséget. Lappföld emellett a Mikulás hivatalos otthonaként is ismert: a finnországi Mikulásfalu egész évben várja a látogatókat, akik találkozhatnak a Mikulással, átléphetik az Északi-sarkkört, és átélhetik a karácsony varázslatos hangulatát.
Program:
1 nap (febr. 20.): Elutazás Bécsből az Austrian Airlines menetrend szerinti közvetlen járatával Finnországba. Transzfer lehetőség Veszprém – 8. számú főút – Sárvár – Szombathely – Bécs útvonalon. Megérkezés Rovaniemi-be a kora délutáni órákban, majd transzfer a szállodába.
2. nap (febr. 21.): Reggeli után Rovaniemi-be utazunk, ahol teszünk egy rövid sétát a városban, és megtekintjük Lappföld leghíresebb múzeumát, az Artikumot, amely bemutatja az őslakosok és ott élők múltját, jelenét és a táj állat- és növényvilágát.
Este a vacsora után fakultatív program keretében egy igazi kalandtúrára indulunk az északi fényt (aurora borealis) keresve. Olyan vidékre érkezünk, ami a településtől kívül esik és mentes a fényszennyezéstől. Így lesz a legnagyobb esély arra, hogy teljes pompájába csodálhassuk meg ezt a gyönyörű természeti jelenséget. A program vacsora után indul, időtartama kb. 6 óra. A túra meleg italt és könnyű harapnivalót tartalmaz. A csoporttal profi fotós is utazik, aki képeket is készít az északi fénnyel.
Figyelem! Az északi fény egy természeti jelenség, így a jelenléte és megfigyelése nem minden esetben garantált.
3. nap (febr. 22.): Reggeli után fakultatív kirándulás egy olyan városon kívüli vadonba, ahol a Mikulás rénszarvasai fogadnak bennünket. Az erdőben igazi finn kunyhók egyikében megkeressük a Mikulást, ahol mindenkinek lesz ideje privát időt eltölteni vele, beszélgetni, fényképet készíteni. A program forró italt és könnyű ebédet (grill ételt) is tartalmaz. A program kb. 2 óra időtartamú.
Délután fakultatív kirándulás keretében egy igazi varázslatos téli hangulatú szánozáson vehetünk részt, a vidék ikonikus és őshonos állatai, a husky kutyák által. Szempillantás alatt egy idilli festői képbe kerülünk a kietlen havas tájjal körülvéve. Visszaérve a huskyfarmra felmelegedhetünk egy meleg ital mellett és meghallgathatjuk a szánhúzóállat-tartásához fűződő történeteket is. A programhoz szükséges meleg ruhát biztosítanak számunkra. A program kb. 3 óra időtartamú.
4. nap (febr. 23.): Ezen a napon egy igazi családi élményre tehetünk szert. Délelőtt fakultatív program keretében lehetőséget kapunk arra, hogy motorosszánon is betekintést kapjunk a hóbirodalomba. Ez a program kicsik és nagyok számára is egy igazán remek adrenalinnal teli élményt nyújt. Visszaérkezve a táborba egy könnyű snack és forró ital mellett felmelegedve élvezhetjük az igazi téli táj adta csodás hangulatot.
Délután ellátogatunk Mikulásfalvára, ahol annak ellenére, hogy nem karácsonykor látogatunk a településre, olyan élményt kapunk mintha az ünnepek közepébe csöppentünk volna, hiszen itt sosem múlik el a karácsony. Átléphetjük az Északi-sarkkört, a sarkvidék déli határát, ezen felül lehetőség szuvenír vásárlásra és további helyi ételkülönlegesség kóstolására.
5. nap (febr. 24.): Reggeli után szabadidő, majd menetrendtől függően hazautazás az Austrian Airlines járatával Bécsbe. Megérkezés a kora esti órákban a repülőtérre. Transzfer lehetőség Bécs – Szombathely - Sárvár – 8. számú főút – Veszprém útvonalon.
A programok sorrendje felcserélődhet!
- a repülőjegyet és a kinti autóbusz költségeit
- a repülőtéri illetéket
- a 4 éjszaka szállást reggelivel
- a felsorolt programokat
- a látogatást az Arktikumba és Mikulásfalvára
- a transzfereket
- az idegenvezető és a helyi idegenvezetők költségeit
- a BBP (prémium) biztosítást: 950 Ft/fő/nap
- a sarki fény nyomában fakultatív kirándulást: 150 EUR/fő, gyermek (14 évig) 120 EUR/fő
- a motoros hószánozást: 120 EUR/fő, gyermek (14 évig) 100 EUR/fő
- a husky kutyaszánozást: 140 EUR/fő
- a privát találkozót a Mikulással: 200 EUR/fő
- a bécsi reptéri transzfert: kb. 80 EUR/fő (retúr)
- a 3%-os sztornó biztosítást
Tudnivalók a fakultatív programokhoz:
- thermoruhákat és csizmákat a fakultatív programokhoz a programszervezők biztosítanak
- a fakultatív programok ára minden esetben tartalmazza az odavissza transzfereket és a programokon a saját magyar nyelvű idegenvezetőnk jelenlétét
- a hómobilt (motoros hószánt) 18 év felett lehet érvényes jogosítvánnyal vezetni, a jogosítványt be is kell mutatni
- egy hómobilon 2 fő utazik, egy utas esetében a felár (ha valaki egyedül szeretne a hómobilon ülni): 120 EUR
- a hómobilon 140 cm magasabb gyerek utazhat, (ekkor felnőtt áron), kisebbeket a helyi túravezető hómobilja által húzott szánra ültetik (gyerek ár: 100 EUR)
- egy kutyaszánon 2 fő utazik


